sponsorzy

Sponsor Złoty

DRQ S.A.

DRQ S.A. to profesjonalna i stabilna firma wysokich technologii. Realizujemy duże projekty informatyczne dla sektorów: telekomunikacyjnego i mediów, finansowego, publicznego, oraz korporacji. Specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie. Tworzone przez nas oprogramowanie - to duże i skomplikowane systemy informatyczne, integrujące się z infrastrukturą informatyczną naszych Klientów i dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Szeroki zakres kompetencji naszych pracowników gwarantuje, że do realizacji oprogramowania stosujemy zawsze najnowsze, optymalne technologie. Jesteśmy także otwarci na indywidualne preferencje technologiczne Klientów. Uzupełnieniem naszej oferty jest realizacja umów serwisowych oraz ?hosting? systemów. Umowy te dają Klientom gwarancję stabilnego używania naszych systemów. DRQ S.A. oferuje wyspecjalizowane usługi i produkty wysokiej jakości i niezawodności. Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. Nasza firma funkcjonuje nieprzerwanie od 1987 roku, znana poprzednio pod nazwą doctorQ.Sponsor Srebrny

Softwaremind

Software Mind to nowoczesna, globalnie działająca firma typu software house. Specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości produktów i usług informatycznych. Swoje usługi dedykuje firmom z sektora telekomunikacyjnego, finansowo-bankowego oraz SMB, dla których zawansowane systemy informatyczne o dużym stopniu skomplikowania stanowią podstawę działalności. Zakres świadczonych usług obejmuje: realizację dedykowanych rozwiązań informatycznych, zarządzanie i organizację procesów produkcji oprogramowania oraz audyty jakości i technologiczne.

Oferując globalne usługi konsultingowe Software Mind realizuje pionierskie projekty wykorzystując m.in. nowatorskie technologie analizy znaczeniowej danych w oparciu o koncepcję Semantic Web oraz narzędzia sztucznej inteligencji i wielkowolumenowe systemy transakcyjne. Dzięki bezpośredniej współpracy z klientami dysponującymi zaawansowaną technologią oraz unikalnej wiedzy, Software Mind tworzy dedykowane produkty wspierające zarządzanie relacjami biznesowymi.

Pracując dla wymagających klientów firma stawia na realizację nietypowych przedsięwzięć, których sukces zagwarantowany jest dzięki specjalistycznej wiedzy, elastyczności we współpracy, wysokiej jakości dostarczanych rozwiązań oraz niekonwencjonalnym modelom finansowania.

Software Mind ma jasno zdefiniowane wartości i wizję rozwoju: Ludzie, Jakość, Produkty i Innowacje, Transparentność. Zespół Software Mind to specjaliści wywodzący się z renomowanych polskich uniwersytetów, których potencjał potwierdzony został sukcesami absolwentów odnoszonymi w światowej sławy konkursach programistycznych.

Oddziały firmy:
Centrala ? Kraków
Biuro Sprzedaży i Konsultingu ? Warszawa
Centra R&D: ? Nicea, Park Technologiczny Sophia Antipolis (Francja), Lwów (Ukraina)
Biuro Sprzedaży i Marketingu ? Londyn (Wielka Brytania)Sponsorzy

Sabre

Sabre Holdings jest światowym liderem na rynku podróży sprzedającym produkty turystyczne oraz oferującym dystrybucję i rozwiązania technologiczne dla przemysłu turystycznego. Działając w myśl naszego motta, łączymy ludzi dzięki najlepszym rozwiązaniom w świecie podróży, uczyniliśmy innowacyjność istotą naszej działalności. W 2000 roku firma zawitała do Polski. Obecnie Centrum Rozwoju Sabre w Krakowie zatrudnia około 300 światowej klasy programistów, którzy tworzą oprogramowanie dla ponad 200 linii lotniczych, 50 000 biur podróży i ponad miliona użytkowników portali internetowych takich jak travelocity.com czy lastminute.com. Firma zapewnia wspaniałe warunki pracy, rozwoju kariery, oraz możliwości współpracy z kolegami z całego świata w branży, która jest jedną z najbardziej ekscytujących i interesujących. Nowe wyzwania, możliwość podróżownia i ciągłego udoskonalania swoich umiejętności, pracy w najnowszych technologiach to tylko wstęp do tego, co Centrum rozwoju Sabre w Krakowie ma do zaoferowania swoim pracownikom.

Bea Systems

BEA Systems jest światowym liderem rynku oprogramowania infrastrukturalnego. BEA dostarcza oprogramowanie dla ponad 16.000 średnich i dużych klientów na całym świecie. Celem BEA jest pomagać firmom w ewolucji ich istniejącego oprogramowania w stronę otwartej, elastycznej infrastruktury, opartej o zaawansowane, sprawdzone technologie internetowe.
BEA, WebLogic oraz Tuxedo należą do najbardziej znanych i cenionych marek wśród produktów technologicznych. BEA współpracuje z ponad 1600 partnerów na całym świecie, wśród których są czołowi dostawcy usług integracyjnych i firmy tworzące oprogramowanie.
Do najważniejszych produktów BEA należą:

  • BEA WebLogic Platform ? zintegrowana platforma do budowy i zarządzania zaawansowanymi aplikacjami internetowymi, integracji aplikacji oraz automatyzacji procesów biznesowych. Pozwala także na tworzenie portali internetowych, dostarczających personalizowanych treści i usług, w tym także portali mobilnych.
  • BEA AquaLogic - najbardziej uniwersalny pakiet produktów wspierający budowę infrastruktury zorientowanej na usługi (SOA).

BEA tworzy także rozwiązania zorientowane na specyficzne potrzeby rynków telekomunikacyjnego, finansowego, przemysłowego i logistycznego oraz administracji publicznej. Dla przykładu BEA WebLogic Communications Platform jest pierwszą platformą software?ową dla połączonych usług IT i telekomunikacyjnych, pozwalającą zwiększyć przychody firm telekomunikacyjnych, poprzez możliwość szybkiej budowy i uruchomienia zaawansowanych multimedialnych usług telekomunikacyjnych IP, dostarczania treści w postaci cyfrowej, video, telefonii internetowej (?voice-over-IP?), rozszerzenia aplikacji internetowych o komunikację głosową (?click-to-call?), na bazie istniejących sieci stałych i bezprzewodowych.

Infolet

Infolet Sp z o.o. zajmuje się rekrutacją i leasingiem specjalistów branży IT do małych firm i międzynarodowych korporacji. Działa na terenie całej Polski jak również w Europie Zachodniej. Oferuje pracę przy projektach, pracę tymczasową lub na stałe.

Altkom

Altkom Akademia S.A. jest jednym z czołowych dostawców kompleksowych rozwiązań informatycznych i największą firmą edukacji informatycznej w Polsce. Od 1988 roku z usług naszej firmy korzystają średnie i duże przedsiębiorstwa, zarówno polskie jak i zagraniczne. Zakres świadczonych usług obejmuje: tworzenie oprogramowania i konsulting, nadzór nad projektami informatycznymi, projektowanie, integrację, zarządzanie systemami i sieciami informatycznymi (outsourcing IT), szkolenia informatyczne oraz opiekę informatyczną nad wdrożonym oprogramowaniem.

Obecnie Altkom to kilkuset wykwalifikowanych pracowników w siedmiu ośrodkach na terenie Polski: w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni i Łodzi. Spośród firm oferujących usługi informatyczne wyróżnia Altkom możliwość szybkiego organizowania do pracy grup zadaniowych, złożonych z inżynierów różnych specjalności i technologii, takich jak Linux, Unix, Novell, Oracle, Microsoft, Lotus, Java, VERITAS, Tivoli, HP OpenView, CAD/CAM i in. Nasze kompetencje potwierdzone są ponad 350 certyfikatami zawodowymi i ponad 30 autoryzacjami firm producenckich.

Rozległa wiedza teoretyczna i praktyczna zespołu specjalistów oraz umiejętność dzielenia się nią i wykorzystywania w praktyce, pozwalają na oferowanie usług na najwyższym poziomie oraz realizację bardzo złożonych projektów i przedsięwzięć.

Altkom od początku istnienia konsekwentnie realizuje politykę współpracy ze wszystkimi liczącymi się w świecie dostawcami IT. Przywiązujemy wagę do zachowania niezależnej pozycji, aby być obiektywnym przewodnikiem na polskim rynku IT.

Motorola

Motorola jest światowym liderem w dziedzinie systemów łączności bezprzewodowej, szerokopasmowej i elektroniki motoryzacyjnej. Jest przedsiębiorstwem globalnym, któremu przyświeca idea etycznej działalności handlowej oraz wprowadzania innowacyjnych technologii, dzięki którym przedmioty stają się “mądrzejsze”, a ludziom żyje się lepiej. Te tradycje są tak samo ważne dziś, jak 76 lat temu, gdy firma rozpoczynała swoją działalność. Pierwsze radio samochodowe (1928r.), pierwszy przenośny radiotelefon (1937r.), pierwszy pager (1948r.), pierwszy całkowicie tranzystorowy przenośny radiotelefon HT200 to tylko niektóre z osiągnieć Motoroli.

Dynamika i rosnące potrzeby polskiego rynku w zakresie radiokomunikacji, informatyki
i telekomunikacji sprzyjają szybkiemu rozwojowi koncernu Motorola w Polsce. Od dwunastu lat Motorola rozszerza swoją działalność w różnych dziedzinach. Oprócz dostarczania polskim klientom światowej klasy produktów i usług, strategia Motoroli w Polsce polega na rozwijaniu współpracy z polskimi partnerami naukowymi i gospodarczymi. Podstawowymi filarami tej strategii są: współpraca z polskimi uczelniami, dostawcami oraz inwestycje w nowoczesne technologie.
W Krakowie, w jednym z 20 centrów oprogramowania Motoroli na świecie, zatrudniamy ponad 800 pracowników. Od 1998 roku projektujemy i tworzymy oprogramowanie dla elementów infrastruktury sieci telefonii komórkowej w standardach CDMA i UMTS, systemów bezpieczeństwa publicznego oraz oprogramowanie najnowszej generacji telefontelefonów komórkowych. Bierzemy też udział w realizacji nowej wizji Motoroli: Komunikacja Bez Barrier (?Seamless Mobility?), która zmieni sposób używania i komunikowania się wszelkich urządzeń bezprzewodowych. Od kilku lat tworzymy oprogramowanie dla systemów łączności bezprzewodowej w standardzie TETRA. Tworzymy również narzędzia służące do weryfikacji złożonych systemów telekomunikacyjnych.

Współpracujemy od lat ze środowiskiem akademickim i szkolnym, m.in. przyznajemy granty, wyposażamy laboratoria, organizujemy letnie praktyki studenckie. Pomagamy w rozwijaniu ogromnego potencjału tkwiącego w uczniach i studentach. Staramy się stwarzać młodym, zdolnym ludziom okazję do pracy nad projektami o znaczeniu międzynarodowym. Naszym partnerami są m.in.: Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska, Politechnika Wrocławska.

IBM

IBM to największa na świecie firma informatyczna i druga co do wielkości firma software’owa. Od ponad 80 lat jest liderem w zakresie wspierania innowacyjności w biznesie. W ofercie firmy znajduje się szeroki zakres usług doradczych i informatycznych, oprogramowanie oraz sprzęt. W ramach strategii On Demand Business IBM, we współpracy z partnerami, dostarcza klientom kompleksowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb biznesowych i technologicznych każdego przedsiębiorstwa.

W grudniu 2005 roku swoją działalność zainaugurowało Laboratorium Oprogramowania IBM w Krakowie. Jest to pierwsze tego typu centrum w Europie Środkowo-Wschodniej. Do głównych zadań centrum należy projektowanie oraz implementowanie produktów software’owych. Krakowskie Laboratorium dołączyło do sieci 40 placówek programistycznych IBM zajmujących się rozwojem najbardziej innowacyjnych produktów firmy. Laboratorium zatrudnia obecnie 120 światowej klasy specjalistów i wciąż intensywnie się rozwija. Głównym obszarem działalności jest rozwój oprogramowania z grupy Tivoli, które budowane jest w oparciu o najnowsze technologie informatyczne. Czyni to labolatorium wyjątkowym miejscem ktore umożliwia pracownikom łaczenie zainteresowań i pasji z pracą zawodową.