patroni

Patronat honorowy

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

AGH jest uczelnią o unikalnej strukturze w skali kraju, a także w Europie. W uczelni naszej mamy wydziały zajmujące się zagadnieniami technicznymi, przyrodniczymi, podstawowymi i społecznymi. Jest to typowy uniwersytet techniczny. W kształceniu i w badaniach naukowych reprezentowane są zarówno tradycyjne dziedziny z rozwiązaniami wykorzystującymi współczesne zdobycze nauki i techniki jak również najnowsze i przyszłościowe wprowadzające nas w XXI wiek. W AGH zajmujemy się bardzo szeroko rozumianymi zagadnieniami górnictwa i hutnictwa, geologii i ochrony środowiska. Niezwykle ważnym obszarem naszej pracy są informatyka, telekomunikacja i elektronika oraz badania materiałowe, w których na szczególne podkreślenie zasługuje nanotechnologia i biomateriały.

Polish Agile User Group

Polish Agile User Group to grupa entuzjastów metodyk z rodziny Agile i praktyk z nimi związanych. Skupiamy się na tworzeniu oprogramowania i zarządzaniu projektami z wykorzystaniem w.w. Spotykamy się regularnie, organizując prezentacje, wykłady i warsztaty. Więcej informacji: http://www.agile.org.pl

MSI Polska

MSI to bezpłatny magazyn przeznaczony dla kadry zarządzającej w przemyśle. To źródło informacji o systemach IT do zarządzania przedsiębiorstwami, ze szczególnym uwzględnieniem branży produkcyjnej. Od listopada 2004 r. obecny na polskim rynku. Jako jedyne czasopismo w Polsce MSI jest w całości poświęcony rozwiązaniom informatycznym dla branży przemysłowej.

W każdym numerze MSI prezentowane są:
? najnowsze światowe osiągnięcia w dziedzinie IT
? przykłady wdrożeń systemów IT w przemyśle
? raporty oraz analizy rynku IT dla produkcji
? wywiady z liderami polskiego przemysłu
? opinie ekspertów
? relacje z targów, konferencji
? sylwetki ludzi z branży

W MSI publikowane są raporty na temat oferty systemów dla produkcji na polskim rynku, oparte na danych pochodzących z ankiet wysyłanych do producentów i dystrybutorów systemów IT, informacjach zebranych z WWW oraz prasy ogólnopolskiej i branżowej. W każdym numerze przedstawiane są światowe trendy na podstawie wyników badań m.in. AMR Research, Gartner Group.

Dystrybucja MSI jest kontrolowana. Bezpłatny magazyn dociera do dyrektorów zarządzających oraz inżynierów działów IT z branży przemysłowej. Baza prenumeratorów jest szczegółowo sprawdzana i uaktualniana, co daje gwarancję, że pismo dociera do odpowiednich odbiorców na terenie całej Polski.

TVP3

Oddział TVP S.A. w Krakowie produkuje programy na anteny ogólnopolskie oraz współtworzy program TVP3, uzupełniając go własnymi pozycjami. TVP3 Kraków realizuje m.in. programy publicystyczne, informacyjne, sportowe, dziecięce, młodzieżowe, filmy i seriale telewizyjne.

JDN

Java Developer Network jest serwisem skierowanym do wszystkich osób zainteresowanych technologią Java zarówno w aspekcie technologicznym, jak i biznesowym. Mamy ambicję stać się najlepszym serwisem popularyzującym technologię Java w Polsce, skupiającym wokół siebie szerokie grono specjalistów w tej dziedzinie.

SDJ

Software Developer?s Journal (poprzednio Software 2.0) jest miesięcznikiem
(wersja polska zawiera płytę CD/DVD). Nakład 6000 egz.

Nasi czytelnicy to głównie programiści, którzy liczą, że dostarczymy im gotowe rozwiązania, oszczędzając im czasu i pracy. Jesteśmy czytani przez tych, którzy chcą być na bieżąco informowani o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie IT i nie chcą, żeby jakiekolwiek istotne wydarzenia umknęły ich uwadze. Aby zadowolić naszych czytelników, prezentujemy zarówno najnowsze rozwiązania, jak i starsze, sprawdzone technologie. Rozumiemy, że kluczowym pytaniem jest jak, dlatego wszystkie kwestie teoretyczne są ukazane za pomocą jasnych, praktycznych przykładów i kompletnych projektów. Docieramy do ludzi, którzy traktują swój zawód jak pasję; jeżeli chcieliby Państwo zaprezentować swój produkt tym, którzy powinni się o nim dowiedzieć, to Software Developer?s Journal jest doskonałym środkiem przekazu informacji o narzędziach programistycznych, zarządzaniu cyklem życia aplikacji, rozwiązaniach bazodanowych, książkach IT, itp.

unnameden.com - identyfikacja wizualna

7thGuard

7thGuard.net - główny polski serwis informacyjny poświęcony zagadnieniom związanym z wolnym oprogramowaniem i systemami uniksowymi.

ITwKrakowie

Inicjatywa “IT w Krakowie” jest prowadzona przez nieformalną i niezależną grupę osób, która ma za zadanie integrację, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w Krakowie.

K2Lider

K2lider informuje o ciekawych konferencjach, seminariach, targach. Organizuje szkolenia, m.in. z zakresu rozwoju kreatywności, technik efektywnej pracy, negocjacji, sztuki wystąpień publicznych oraz Mind Mappingu, czyli nowoczesnej metody pracy i nauki, polegającej na zarządzaniu informacjami za pomocą schematów, zwanych map myśli. Został założony i jest prowadzony przez Brand IT ? dystrybutora programów wspomagających zarządzanie projektami, multimedialnych laboratoriów językowych Tandberg Educational i narzędzi do Mind Mappingu.

Netsprint

Od początku działalności firma NetSprint.pl koncentruje się na tworzeniu precyzyjnych i wydajnych systemów wyszukiwawczych. Celem i ambicją firmy jest zapewnienie użytkownikom możliwości intuicyjnego i szybkiego znalezienia wszelkiego rodzaju informacji zarówno w sieci Internet jak i w zasobach zamkniętych. Dzięki doświadczeniu zespołu IT oraz koncentracji na potrzebach lokalnych użytkowników i Klientów, oferowane przez NetSprint rozwiązania są efektywniejsze, a jednocześnie bardziej atrakcyjne cenowo od analogicznych produktów globalnych konkurentów. W październiku 2004 r. spółka NetSprint.pl zajęła siódme miejsce w kategorii Rising Stars prestiżowego rankingu Fast 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W kwietniu 2004 r. wyszukiwarka NetSprint została zwycięzcą IV edycji konkursu “Teraz Internet” w kategorii “Baza danych, katalogi, wyszukiwarki”. W czerwcu 2005 r. ponownie zwyciężyła w V edycji konkursu ?Teraz Internet? w tej samej kategorii. Bogata oferta NetSprint obejmuje:
- Wyszukiwarkę Internetu;
- Wyszukiwarki Intranetowe ? NetSprint Intranet;
- Wyszukiwarki Witryn ? NetSprint Site;
- Reklamę w Internecie w ramach kampanii Linków Sponsorowanych;
- Reklamę kontekstową Adkontekst.

ITLife

Portal ITLife.pl jest inicjatywą grupy pasjonatów ITSM skupionych wokół klubu Instytut Help Desk w Polsce. Zamiarem twórców jest, aby ITLife.pl był najpopularniejszym polskim portalem wiedzy dla wszystkich osób odpowiedzialnych za zarządzanie organizacjami IT.Najważniejszymi celami portalu są :
- aktywne gromadzenie, selekcjonowanie i publikowanie informacji z dziedziny zarządzania IT, a szczególnie zarządzania usługami IT (ITSM),
- propagowanie standardów procesowego zarządzania IT,
- dostarczanie wiedzy na temat ITIL? oraz innych modeli i standardów,
- dostarczanie wiedzy na temat rynku ITSM na świecie i w Polsce, a w tym:
* narzędziach ITSM
* firmach dostarczających narzędzia i usługi ITSM
* szkoleniach i centrach szkoleniowych
- stworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy praktykami (Forum dyskusyjne),
- organizowanie dla Użytkowników portalu spotkań oraz chat?ów z ekspertami i praktykami,
- informowanie o bieżących wydarzeniach, które mogą lub powinny zainteresować użytkowników portalu (cotygodniowy newsletter, kalendarium konferencji).

Polish Java User Group

Polish Java User Group jest organizacją zrzeszającą programistów i entuzjastów Javy. Głównym celem grupy jest popularyzacja Javy, związanych z nią technologii oraz innych nowoczesnych metodologii tworzenia systemów informatycznych. Działając od 1999 roku mogą poszczycić się m.in.: organizacją kilku konferencji w tym dwóch z udziałem Bruce’a Eckela. Pierwsze polskie wydanie “Thinking in Java” to także jeden z ich projektów.