konferencja

Java Developers Day odbędzie się 21 października 2006 w Krakowie w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Będzie to konferencja poświęcona technologii Java, a także dobrym praktykom projektowania oraz programowania aplikacji na tą platformę. Skierowana jest głównie do developerów tworzących innowacyjne rozwiązania przy użyciu języka programowania Java, programistów, kadry kierowniczej działów informatycznych, a także osób hobbistycznie zajmujących się tą technologią.

Dla uczestników JDD będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi dokonaniami, wymiany idei i poglądów oraz podzielenia się najnowszymi informacjami z dziedziny technologii Java.
Ponadto w trakcie konferencji uczestnicy, w niewielkich grupach, będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach.

Uczestnicy zapoznają się z szeregiem zagadnień dotyczących tematyki Javy m.in.: metody integracji techniki AJAX w aplikacjach Web, SOA, aplikacje mobilne.

Na konferencji swój występ zapowiedziało wielu prelegentów z całego kraju. Honorowym gościem konferencji będzie Bruce Eckel, który poprowadzi prelekcję, a także będzie promował czwarte wydanie swojej książki “Thinking in Java”. Między prelekcjami odbędą się prezentacje firm uczestniczących w konferencji, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

organizator

Organizatorem konferencji jest Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej “PROIDEA”

PROIDEA została założona w 2004 roku. Powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na organizacje przekazujące w sposób kompetentny wiedzę z zakresu teleinformatyki. Wypełnia swoje cele statutowe wspierając edukację oraz promując inicjatywy służące popularyzowaniu informatyki w szkołach. Fundacja skupia wokół siebie grono specjalistów o rozległej wiedzy informatycznej. Ponadto swoje działania poszerzyła o organizację ogólnopolskich konferencji teleinformatycznych m.in. Przedsiębiorstwo Internet Informatyka, MeetBSD 2004 i 2005, CONFidence 2005 oraz 2006, Future Of Internet Security.